konsultacje-fuksja3

Konsultacje społeczne w procedurze uchwalania aktów planowania

Uruchom e-usługi przyjmowania wniosków i uwag. Udostępniaj i konsultuj z mieszkańcami akty od ogłoszenia o przystąpieniu, przez wyłożenie do publicznego wglądu, transmisję dyskusji publicznej, do opublikowania obowiązującego aktu planowania.

paper-on-display

Wnioski i uwagi on-line

W Voxly przygotowaliśmy specjalne formularze, które pozwalają w prosty sposób wskazać lokalizację dla uwagi lub wniosku i wypełnić dokument treścią. Cały proces odbywa się w kontekście mapy i udostępnionych materiałów, ułatwiających mieszkańcom zrozumienie proponowanych rozwiązań.

Dzięki zmianom w Ustawie o planowaniu przestrzennym znacznie uprościły się sposoby komunikacji pomiędzy klientem a urzędem, przewidziane w trakcie procedury planistycznej. Po wypełnieniu wniosku i zaakceptowaniu zgód RODO Voxly wysyła do mieszkańca prośbę o potwierdzenie chęci złożenia dokumentu. Po potwierdzeniu linku wysłanego na zadeklarowany adres email odpowiednie pismo składane jest do urzędu. Pracownicy urzędu mają łatwy dostęp do treści wniosku oraz podglądu odnoszącej się do niego lokalizacji. Mogą także pobierać te dane w wygodnej dla siebie postaci w celu dalszej analizy.
Przez cały czas Baza Wiedzy Voxly wspiera mieszkańców wyczerpującą pomocą w obsłudze procesu składania dokumentu, jak i objaśnia niezwykle istotne znaczenie ich głosu.

layers-1

Solidne podstawy konsultacji

Konsultacje w procedurze opieramy na danych aktu planowania przestrzennego. W kontekście konsultacji publikujemy wszystkie jego elementy: dane przestrzenne, GML oraz dokumenty. Dzięki integracji z rejestrem aktów są one wprowadzane raz.
drone

Multimedia i inne dane konsultacji

Chcemy wraz z klientami cieszyć się z szerokiej partycypacji wszystkich interesariuszy. Dlatego przygotowaliśmy atrakcyjny interfejs, w którym możliwe jest umieszczenie różnego rodzaju multimediów zachęcających do współdecydowania o przestrzeni. Multimedia te mogą dostarczać organizacje lub zlecać nam ich wykonanie.
potrzeby-gray

Wyłożenie do publicznego wglądu

Voxly analizuje wyniki konsultacji i prezentuje je organizatorom w czasie rzeczywistym. Podglądaj statystyki badania i wyniki prezentowane na mapach

Przygotowując dane do wyłożenia, Voxly tworzy odpowiednią wersję danych przestrzennych. Poza dokumentem projektu uchwały i wyświetlanym na mapie projekcie załącznika kartograficznego możesz udostępnić dowolne inne dokumenty oraz rysunki.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zobacz jak inne samorządy uruchamiają konsultacje w kilka minut

Nasz doświadczony konsultant uruchomi pierwsze konsultacje wraz z Tobą

conference-gray

Transmisja dyskusji publicznej

Voxly dostarczy Ci raport z geoankiety w postaci pliku PDF, który z pewnością przyda Ci się podczas prezentacji i tworzenia dokumentacji rezultatów konsultacji społecznych.

Zintegrowaliśmy się z platformą ZOOM, aby realizować ustawowe wymagania, aby organ, który prowadzi dyskusję publiczną za pomocą środków porozumiewania się na odległość, wykonywał to w sposób umożliwiający zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag przez jednoczesną transmisję obrazu i dźwięku, oraz zadawanie pytań i składanie uwag w formie zapisu tekstowego. Spotkanie online jest nagrywane i pozostaje do dyspozycji urzędu.